Czy ocieplanie pianką PUR można wykonać zimą?

Pianka PUR jest obecnie najczęściej wybieraną metodą ociepleń domu. Jest to bardzo wygodne, szybkie i solidne rozwiązanie. Izolacje natryskowe mogą być wykonane nawet w bardzo trudno dostępnych miejscach, dlatego tak często stosowana jest na poddaszach. Podstawową zaletą stosowania pianki poliuretanowej jest jej szczelność, dociera ona w najmniej dostępne miejsca, dzięki czemu eliminuje występowanie mostków termicznych – informują fachowcy z firmy www.Domoterm.pl.

OCIEPLENIE PIANKĄ ZIMĄ

Wysokiej jakości pianki zachowują odpowiednie parametry izolacyjne nawet w bardzo niskiej temperaturze. Zatem ocieplenie pianką zimą jest jak najbardziej możliwe. Jednak bardzo istotne jest to co chcemy ocieplić i jaką zastosujemy piankę. Jeżeli chcemy ocieplić poddasze zwykłą pianką, musimy zadbać o właściwą temperaturę pomieszczenia, gdyż producent jasno określa minimalną temperaturą ich stosowania. Najczęściej zwykłe pianki PUR mają określoną minimalną temperaturę 5°C.

SPECJALNE PIANKI

Natomiast zimą najlepiej korzystać z pianek odpowiednio przygotowanych do tego celu. Są to pianki zimowe, które nadają się do użycia nawet w temperaturze niższej niż -10°C. Coraz częściej producenci oferują pianki, których temperatura stosowania wynosi nawet do -25 °C.

Pianka poliuretanowa świetnie spełnia się w warunkach zimowych, jak i letnich. Jednak należy zaznaczyć, że koszt pianki PUR zimowej może być znacznie wyższy niż koszt pianki zwykłej. Należy brać pod uwagę nie tylko samą piankę, ale również większy nakład pracy, który musi włożyć firma w okresie zimowym.

Zapoznaj się z ofertą i realizacjami z województwa wIelkopolskiego firmy Domoterm: Izolacja Natryskowa Wielkopolskie.